Tiyatro Frankfurt Çocuk Şenliği İçin Geri Sayım Başladı!

23-25 Nisan’da gerçekleşecek Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği Tiyatro Frankfurt’un Youtube ve Facebook kanallarından ücretsiz olarak takip edilebilecek..

Frankfurt, 05.02.2021 – Tiyatro Frankfurt, pandemi günlerinde bir ilke daha imza atarak çocuklara özel 3 günlük tiyatro şenliği düzenliyor. Türkiye’den çocuk oyunları, çocuk şarkıları ve masal atölyelerinin yer alacağı programda ayrıca Çiğdem Spickermann ve Kamil Kellecioğlu eğitmenliğinde online olarak prova çalışmaları yapılacak bir oyun da açılış günü canlı yayında sergilenecek.

Çocukların pandemi süresince hayatlarında yaşadıkları değişimin yakından gözlemcisi olduklarını ve bu festival ile onları gündelik yaşamın gerçekliğinden çıkartıp sanatın gücü ile hayal dünyalarına götürmeyi amaçladıklarını belirten Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, çocuklara yönelik yaratıcı drama atölye çalışmalarının startını da böylece verdiklerinin ve yakın gelecekte online da olsa çocuklar için çalışmalar yapacaklarının altını çiziyor.

Açılışı Ayla Algan, Başkonsolos Erdem Tunçer ve sürpriz konukların katılımı ile yapılacak olan program; çocuk oyunları, Derya Yıldırım’ın eğitmenliğinde “Oyunbaz Masallar” atölyesi ve Onur Erol’un eğitmenliğinde “Şarkılarım, Kanatlarım” atölyesi ile devam edecek.

Ücretsiz olarak Tiyatro Frankfurt’un YouTube ve Facebook kanallarından çocuklarla buluşacak olan atölyelere başvuru için +49 163 4562989 nolu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.  

Gelin Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimiz olan çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı birlikte kutlayalım ve bırakalım sanat çocuklarımızın kulağına özgürlüğü, umudu ve sevgiyi fısıldasın!