Kim Geldi

Anasayfa / Kim Geldi
Kim Geldi

Oyun Hakkında Açıklama

Yazan/Autor: Zeynep Yıldız
Rejisör/Regie: Kamil Kellecioğlu
Supervisor: Ayla Algan

 Oynayanlar/Darsteller: *Ayşe Tunaboylu, Ömer Fırat Köker, *Nurten İnan, Çiğdem Özkurt Spickermann, Kamil Kelllecioğlu. *Mine Tüfekçioğlu, *Elçin Atamgüç, *Okan Patirer, *Burcu Karakaya.

Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir anne ile ona gönülden bağlı olan oğlu Deniz ve Berlin’de uzun yıllar yaşamış Avrupa kültürüyle yetişmiş olan sevgilisi İpek düğün günlerinde kendilerini entrika cümbüşünün ortasında bulurlar. Annenin bilmemesi gereken gerçekleri kim yalanlayabilir nikaha kadar? Peki ya anne bu gerçekleri öğrenirse ne olur? Dokuz saat sonra kıyılması planlanan nikah kıyılır mı dersiniz? Kıyılır mı bu gençlere? Birbirini izleyen tesadüfler zinciri arasında cereyan eden enteresan bir aşk hikayesi. Dışarda bir suçlu yok, içerde de yok! Öyleyse suçlu kim?

Eine an alte Traditionen festhaltende Mutter und ein über alle Maße an die Mutter gebundener Sohn – und da ist noch Ipek, eine Deutsch-Türkin, aufgewachsen in Berlin. Ausgerechnet an ihrem Hochzeitstag nehmen unerwartete Wendungen und Intrigen, die ihr Geheimnis zu enthüllen drohen ihren eigenen Verlauf, der aus der Kontrolle zu geraten scheint. Innerhalb der Geschehnisse ist kein Schuldiger zu verzeichnen, außerhalb auch nicht, wen aber trifft die Schuld? Noch neun Stunden bis zur Hochzeit – schaffen sie es gemeinsam, ihr Geheimnis zu verbergen, bis die Hochzeit vollzogen ist?